Obavijest roditeljima o povratku učenika razredne nastave i predškolaca - upute HZJZ

Autor: Lareta Žubrinić, 20. 5. 2020.

Poštovani roditelji,
Hrvatski zavod za javno zdravstvo je danas objavio nove upute koje trebate pročitati  ( u nastavku vijesti) koje se odnose na učenike razredne nastave i predškolce te rad s djecom koja imaju pomoćnike u nastavi.

Prema uputama se preporučuje sljedeće:
• roditelji ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19

• roditelji ne dovode dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

Znači, ako je dijete zdravo, može pohađati nastavu. Odluku donosi roditelj.

Radi uključivanja djeteta u ustanovu vezano uz ove upute nije potrebna izjava roditelja.

Molimo Vas da se izjasnite u virtualnoj učionici vašeg djeteta odgovorom DA ili NE najkasnije do sutra do 9,00 sati hoće li vaše dijete od ponedjeljka 25. svibnja doći u školu, a radi daljnje organizacije rada škole te prijevoza učenika putnika.