Natječaj za literarne radove, pod nazivom "I dok je srca, bit će i Kroacije"

Autor: Eva Turza Mitrović, 22. 10. 2020.

Matica hrvatska Ogranak u Slatini i OŠ Josipa Kozarca Slatina raspisuju natječaj povodom Mjeseca hrvatske knjige.

Povodom Mjeseca knjige Matica hrvatska Ogranak u Slatini raspisuje

za literarne radove, pod nazivom „I dok je srca, bit će i Kroacije“

U obzir dolaze radovi pisani na hrvatskom književnom jeziku (poezija, proza) koji nisu javno izvođeni ili objavljivani, osim u školskim listovima.

Tema: slobodan izbor učenika/ca

Pravo sudjelovanja imaju svi učenici/e osnovnih škola istočnog dijela naše županije.

Natječaj je anoniman.

Svaka škola može poslati najviše tri rada.

Svi literarni radovi moraju biti pisani na računalu u skladu s pravopisnim načelima hrvatskoga jezika, tiskani i dostavljeni u tri istovjetna primjerka na kojima treba biti napisana zaporka i razred koji učenik/ca pohađa.

Radove dostaviti na adresu: OŠ Josipa Kozarca, 33520 Slatina, N. Š. Zrinskog 2

(s naznakom: Natječaj Matice hrvatske)

Svaki rad mora imati sljedeće podatke (podaci moraju biti napisani na zasebnom papiru):          a) zaporku i razred koji učenik/ca pohađa

b) ime i prezime učenika/ce – autora/ice rada

c) naslov rada

d) naziv škole

e) ime i prezime voditelja/ice mentora/ice

f) potpis voditelja/ice mentora/ice kojim jamči istinitost svih navedenih podataka

g) potpunu adresu škole (ulica, broj, poštanski broj i mjesto) i broj telefona

Članovi povjerenstva nakon prosudbe svih radova nagradit će pet učenika/ca.

Nagrade osigurava organizator natječaja.

Radove treba dostaviti do 14. studenoga 2020. godine.

Za moguće nejasnoće obratite se OŠ Josipa Kozarca, Slatina.

Iako ove godine, zbog epidemioloških razloga, nismo u mogućnosti organizirati završnu svečanost, nadamo se kako ćete sudjelovati u natječaju.

Predsjedništvo Ogranka

Matice hrvatske u Slatini