Mjesec hrvatske knjige 2020.

Autor: Eva Turza Mitrović, 22. 10. 2020.

Mjesec hrvatske knjige 2020. posvećen je 50. obljetnici obilježavanja Dana planeta Zemlje i nosi naziv "Razlistaj se". Naša škola tradicionalno obilježava natječaj za sve učenike.

Knjižnice Grada Zagreba vrijedno rade na obilježavanju Mjeseca knjige i možete ih pratiti na http://www.kgz.hr/hr.

Ove godine čitamo knjige "zelene" tematike, a i naš je natječaj posvećen našem školskom parku i školskom projektu „Naš park živi s nama“.

Natječaju mogu pristupiti svi učenici matične i Područne škole Miljevci. Radovi trebaju sadržavati ime, prezime i razred učenika te ime i prezime učitelja mentora.

LITERARNI NATJEČAJ

Teme:

1. Jesen u školskom parku
  2. Šuškaju li vile u našim krošnjama?
  3. Zašto nas uništavate? - pritužba stabla

* Radovi mogu biti u bilo kojem književnom obliku. Literarni radovi mogu biti poslani e-mailom na eva.turza-mitrovic@skole.hr  ili se mogu donijeti u knjižnicu.

LIKOVNI NAJTEČAJ

Teme:

1. Boje jeseni u školskom parku
  2. Pogled kroz prozor učionice
  3. Plakat projekta "Naš park živi s nama"

* Radovi mogu biti u bilo kojoj likovnoj tehnici (kolaž, bilo koji oblici crtanja i slikanja, modeliranje, instalacije…) u formatu A4.

FOTO NATJEČAJ

Tema: Crtica iz školskog parka

* Fotografirati detalj školskog parka. Fotografije poslati na  eva.turza-mitrovic@skole.hr

Najbolji radovi iz svih kategorija bit će nagrađeni.

Podržimo projekt „Naš park živi s nama“ ovim natječajem!

Rok za prijavu na natječaj je 13. studenog 2020.

Eva Turza Mitrović, knjižničarka

Priloženi dokumenti: