I mi smo dio olimpijskog tima!

Autor: Lareta Žubrinić, 13. 9. 2013.

Olimpijsko geslo BRŽE, VIŠE, SNAŽNIJE zaživjelo je i ove školske godine u PŠ Miljevci povodom obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana.

U srijedu, 11. rujna nakon odrađenih prvih nastavnih sati prema utvrđenom rasporedu, miljevački mališani, za ovu prigodu svi odjenuti u bijele majice, spremno su istrčali na školsko dvorište. Ondje su se postrojili u vrstu i poslušali upute svojih učiteljica.

Odradivši seriju općih pripremnih vježbi, „propisno“ su se razgibali, a potom podijelili u ekipe i natjecanje je moglo početi!

Najprije su odmjerili snage i sposobnosti u igri“Između četiri vatre“, a potom i u gađanju loptom u koš. Smiješnih i zabavnih trenutaka nije nedostajalo, a sportske aktivnosti ponajviše su se svidjele našim najmlađim učenicima-prvoškolcima, čija je potreba za kretanjem očigledno najjače izražena!

Učenici su igrom i druženjem putem sporta osnažili svoj osjećaj pripadnosti školskom kolektivu i proveli ugodne i za njihovo zdravlje iznimno korisne zajedničke trenutke.

Vesela lica malih miljevačkih učenika najbolja su potvrda da je vrijeme utrošeno na kretanje i šport najbolje utrošeno vrijeme i da športske događaje nije dovoljno samo posjećivati i pratiti – znatno je korisnije i zanimljivije u njima i aktivno sudjelovati.

Izvor: Jasminka Stošić (vijest), Marina Kordi (foto), učiteljice PŠ Miljevci