Učenici PŠ Miljevci posjetili školsku knjižnicu

Autor: Lareta Žubrinić, 18. 10. 2013.

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, a u sklopu projekta škole „Priključi se na knjigu, zaboravi brigu“ učenici područne škole iz Miljevaca posjetili su novi prostor školske knjižnice.

Učenici prvog razreda učili su o bontonu u školskoj knjižnici i pravilima posudbe. Prvašići su oduševljeni novom školskom knjižnicom i jedva čekaju novi susret u knjižnici!

Učenici trećeg i četvrtog razreda učili su o pravilima ponašanja u školskoj knjižnici, ali su isto tako učili o referentnoj (priručnoj) zbirci u školskoj knjižnici.

Na taj su način učenici proširili znanja o školskoj knjižnici i knjigama koje se „čuvaju u ormarima“. Učenici su bili radosni i veselo su iščitavali sve što ih je zanimalo u enciklopedijama, atlasima, leksikonima i priručnicima.

Jedva čekamo novi susuret u knjižnici!

Izvor: Marijana Pađen Jurišić, knjižničarka