U Gradskoj knjižnici i čitaonici u Slatini

Autor: Lareta Žubrinić, 29. 10. 2013.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2013. Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina posjetili su učenici nižih razreda naše škole u pratnji svojih učiteljica i ravnateljice

Slijedeći Smjernice Programskog odbora manifestacije Mjeseca hrvatske knjige 2013. da se programi usmjere pitanjima: što čitate, jeste li skoro pročitali neku knjigu, imate li dnevnik čitanja  i dr., Gradska knjižnica i čitaonica Slatina priredila je pričaonicu s učenicima na temu populariziranja čitanja i upoznavanja s književnim djelima za djecu pisanima u obliku dnevnika.
   S učenicima trećih i četvrtih razreda razgovaralo se o Mjesecu hrvatske knjige i mogućnostima uključivanja u Nacionalni kviz za poticanje čitanja koji se ispunjava on-line na odjelu posudbe uz pomoć stručne knjižnične djelatnice i informatičkog stručnjaka.
   Ovogodišnji naziv kviza je „Pročitaj tri dnevnika i pobijedi“. Dnevnici nose naziv: „Pobuna Pauline P“, autorice Sanje Polak, „Gregov dnevnik, autora Jeffa Kinneya i „Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu“,autora Damira Mađarića.
   Najzanimljivije dijelove dnevnika čitali su učenici četvrtih razreda svojim prijateljima i učenicima trećih razreda: Marija Grdić, David Dujak i Elena Koleno.  Dvije učenice otkrile su kako i same pišu dnevničke zapise, na način kako to rade i junaci iz knjiga.
  Mateja Podolski, David Dujak, Toni Čarnohorski i Elena Koleno, čitali su svojim kolegama i učenicima prvih razreda lektirni naslov „Plesna haljina žutog maslačka“, autorice Sunčane Škrinjarić.
   Najčitačima proglašeni su  David Dujak, 4. razred  i Toni Čarnohorski, 2. razred.
028
  Pažnju učiteljica i učenika privukle su lutke iz priče „Crvenkapica“ te su učenici i knjižničarka, uz pomoć lutki, i mnogo dobrog raspoloženja, zajednički oživjeli ovu Grimmovu bajku.
Učenici prvih razreda dobili su besplatno članstvo, a najčitači lijepo ilustrirane slikovnice na poklon!
Autorica teksta: Ana Knežević, ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice

Izvor: www.slatina.net