Milenijsko čitanje bajki - video

Autor: Lareta Žubrinić, 26. 11. 2013.

Književna manifestacija”Milenijsko čitanje bajki” tradicionalno već petu godinu održana je protekli vikend u SOS Dječjem selu Lekenik. U 24-satnom čitanju bajki, koje je započelo u subotu u podne, sudjelovalo je više od 500 čitača, djece i odraslih, a svoj doprinos dali su i mališani iz Slatine i Nove Bukovice.

Zahvaljujemo Ivoni Lozić sa portala slatina.net!

Čitanju su se videolinkom i video-zapisima pridružili i čitači sa drugih kontinenata, djeca iz osnovnih škola prijatelja SOS Dječjeg sela Lekenik, dječjih vrtića te mnogi književnici, umjetnici i osobe iz javnoga, kulturnoga, sportskoga i političkog života, koji su zajedno s djecom čitali bajke na jezicima zemalja iz kojih dolaze.

(Ako kliknete na ime možete poslušati priču)

U ovogodišnjem čitanju bajki sudjelovali su Lucija Podolski (5. razred), Ines Penov (5. razred), Robert Orlić (6. razred) i Marijan Škrnički (6. razred) – učenici OŠ V. Nazora iz Nove Bukovice.

Čitali su i mališani iz OŠ J. Kozarca, polaznici 2. razreda: Mia JanečićDominik Gaća i Lara Karanči. Svoju bajku pročitao je u Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina i Viktor Lovrić, učenik 5. razreda OŠ E. Kumičića. Polaznici Dječjeg vrtića Zeko svoj doprins dali su kroz recitacije i pjesme. Zanimljive priče ispričali su  Slaven Balint (6 god), Lana Kralj (6 god) i Katarina Terek (6 god), dok su njihovi mali prijatelji Filip Žurka (6 god) i Nika Filković (6 god) čitali.

Naši mali čitači projektu su se priključili kratkim video-prilozima, koji su prikazani na velikom platnu, za vrijeme trajanja manifestacije.

Ovogodišnje Milenijsko čitanje bajki okupilo je, uz domaćine, “goste” iz Makedonije, Rumunjske, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Njemačke, Austrije, Slovačke, Albanije i daleke Kine.

Izvor: www.slatina.net