Veselo i radno u božićnom duhu

Autor: Lareta Žubrinić, 17. 12. 2013.

Božićni duh opet je zavladao u našoj područnoj školi - u društvu volontera Crvenog križa Slatina, njihovih korisnika i roditelja naših učenika danas je bilo veselo na radionici

Radost Božića i blagdansko uzbuđenje  osjećaju se posvuda pa tako i među miljevačkim mališanima.

Tomu su doprinijele i brižne mame naših učenika koje su se i ove godine odazvale pozivu na zajedničku kreativnu radionicu koja je povodom Božića danas upriličena u prostorijama naše područne škole.

U veselom raspoloženju izrađivale su u društvu učenika i učiteljica razredne nastave i slovačkog jezika zanimljive božićne ukrase, ali i straničnike za knjige u „božićnom izdanju“ te su time ujedno dale svoj doprinos i realizaciji našeg ovogodišnjeg školskog projekta“Priključi se na knjigu, zaboravi brigu!“.

Prihod koji će biti ostvaren dobrovoljnim prilozima za izrađene ukrase i straničnike bit će usmjeren u humanitarne svrhe, kao i u  nabavu novih primjeraka knjiga za našu školsku knjižnicu pa će smisao naših blagdanskih aktivnosti, nadamo se, biti  višestruko ostvaren.

Ovaj put pridružile su nam se i bake i jedan djed koji su nas posjetili uz pratnju djelatnica Crvenog križa Slatina Zrinke Bilandžije i Ančice Haničar. Lijepo smo ih ugostili i razveselili družeći se s njima i izrađujući ukrase od kojih smo im neke i poklonili  u znak sjećanja na naš zajednički susret.

Osmišljeno provedeno vrijeme proletjelo je kao tren, a mi smo se osjećali ispunjeno i ponosno jer  smo pronoseći božićnu radost potvrdili da je Božić blagdan kojemu je smisao pružanje ljubavi, a ne tek pokoja svjetlucava kuglica na božićnom drvcu!

U suradnji s Crvenim križem Slatina i Vlatkom Jelenčićem, učenike  i učiteljice PŠ Miljevci razveselili su gosti iz Velike Britanije koji su prošli tjedan sve učenike darovali prekrasnim paketićima dalekih prijatelja.

Kako bi im zahvalili na njihovom dolasku,  učenici su im prikazali božićnu točku s kojom će nastupiti na božićnoj priredbi.

Uz želje da u svim srcima zasvijetle  ljubav i dobrota, SRETAN I BLAGOSLOVLJEN BOŽIĆ ŽELE VAM SVI UČENICI I DJELATNICI PŠ MILJEVCI!!!

Izvor: Jasminka Stošić (tekst), učiteljica PŠ Miljevci, Marina Kordi, Lareta Žubrinić (foto)