Put od autora do čitatelja

Autor: Marijana Pađen Jurišić, 18. 2. 2014.

Učenici trećeg razreda u školskoj knjižnici!

U sklopu projekta škole "Priključi se na knjigu, zaboravi brigu!" i obilježavanja Dana Nacionalne sveučilišne knjižnice (u mjesecu veljači) te prve hrvatske tiskane knjige, učenici trećeg razreda i njihova učiteljica Marija Vencl posjetili su našu školsku knjižnicu. Učenici su uz knjižničarku otkrili na koji način nastaje knjiga. Nastavnu jedinicu "Put od autora do čitatelja" učenici su svladali bez imalo poteškoća. Način na koji knjiga dolazi do polica knjižnice ili knjižare ili pak u privatno vlasništvu nije jednostavan proces. U cijelom procesu sudjeluje puno ljudi (urednik, prevoditelj, ilustrator, grafički urednik, lektor...) koji omogućuju da knjiga pronađe put do nas - najvjernijih čitatelja. Sada kad smo naučili da put knjige do nas nije jednostavn, već zahtijeva puno truda i rada još ćemo više cijeniti i čuvati naše knjige u školskoj knjižnici!