Održano Vijeće učenika

Autor: Darko Samardžić, 1. 4. 2014.

Jučer je održano 4. po redu Vijeće učenika OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica. Nakon što smo pročitali zapisnik s prethodne sjednice pozabavili smo se temama međusobnih odnosa učenika i učitelja i disciplinom u školi.

Cilj teme "Međusobni odnosi učitelja i učenika" je bio naglasiti kako bi se učenici trebali ponašati prema svojim učiteljima i kako bi se učitelji trebali ponašati prema učenicima.            Kao najvažniju stvar smo spomenuli komunikaciju jer je ona ključ dobrih međuodnosa. U komunikaciji između učitelja i učenika mora biti uzajamno poštovanje, kada jedan priča drugi sluša, slušati se mora aktivno što znači da ne zijevamo i ne gledamo okolo dok netko priča nego se treba pokazati da stvarno slušamo. Ako netko želi znati kako je to kada se nešto pokušava reći, a nitko te ne sluša, neka se pokuša staviti u poziciju učitelja koji ima zadatak ispredavati određenu temu, a nitko od dvadesetak učenika ga ne sluša. Zato bi učenici uvijek trebali imati na umu da je u komunikaciji jako važno paziti dok netko drugi priča. To također znači da i učitelj mora slušati kada daje učeniku da se javi za riječ.

Pričali smo i o disciplini u školi, odnosno kako bismo mogli poboljšati ili sankcionirati ponašanje određenih učenika. Neki su u raspravi bili za to da se učenicima oprosti ako su nešto zgriješili dok su neki imali stav da bi se učenik trebao kazniti za svoje loše ponašanje pogotovo ako je time naštetio nekome drugome.

Najavili smo i odlazak načelniku Općine, Željku Venclu, radi uključivanja lokalne zajednice u ekološku akciju "Zelena čistka 2014."

Predsjednica Vijeća učenika Tereza Takač u četvrtak 3.travnja 2014. zajedno s predstavnicima Vijeća učenika Virovitičko-podravske županije odlazi u posjet Hrvatskom saboru. Posjet je organizirao Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu naše županije.