Održano natjecanje školskih prometnih jedinica! Bili smo i mi!

Autor: Darko Samardžić, 16. 5. 2014.

U Osnovnoj školi Mikleuš je 14. svibnja 2014. godine održano 2. natjecanje školskih prometnih jedinica u koje su se uključili i učenici OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica.

Organizatori ovog natjecanja su Društvo pedagoga tehničke kulture Virovitičko – podravske županije, Policijske uprave Virovitičko – podravske županije i Autoklub Virovitica. Na  natjecanju ekipa školskih prometnih jedinica su sudjelovale ekipe iz Orahovice, Čačinaca, Nove Bukovice, Špišić Bukovice, Pitomače, Virovitice, ekipe obje osnovne škole iz Slatine i ekipa škole domaćina Mikleuša.

Svi sudionici su postigli uspješne rezultate  pokazanim znanjem na testovima, te spretnošću i brzinom na poligonu koji su postavili i bodovali članovi Biciklističkog kluba Slatina. Djelatnici krim policije upriličili su prezentaciju svojeg načina rada i opreme kojom se služe.  Cilj ovog natjecanja je da se podigne razina  prometne kulture sudionika u prometu te da se na taj način izbjegnu prometne nesreće.

Autor teksta: Jasmina Fijala