Dan škole - svečana priredba

Autor: Administrator , 4. 6. 2014.

Učenici, učitelji i djelatnici proslavili Dan škole!

Krajem prošlog tjedna  obilježili smo Dan naše škole i rođendan Vladimira Nazora.

U četvrtak su 29. svibnja 2014.  za sve mještane općine Nova Bukovica učenici i učitelji  priredili veselu priredbu s mnogobrojnim glazbenim i scenskim točkama.  Dom kulture primio je sve drage  goste koji su uživali u nastupu naših učenika i nagradili ih velikim zasluženim pljeskom.

Program su osmislili učiteljica Marija Vencl i pedagog Darko Samardžić, a u nekoliko fotografija pogledajte barem djelić atmosfere  sa naše priredbe.

Voditeljice Sandra i Ivona iz 3.razreda na pozornici koju je likovnim radovima učenika viših razreda uredila učiteljica engleskog jezika Sabina Jurlina

Program je započeo školski zbor  himnom Lijepoj našoj, a razveselili su nas s još dvije nove pjesme

Tamburaški zbor pod vodstvom učitelja Dražena Kovačevića sve je oduševio

izvedbom najljepših tamburaških pjesama, osobito "Zorice"

Učiteljica Ines Mrva  s učenicima  slovačkog  jezika pripremila je ples"Štiry kroky"

Prvi razred predstavio se kroz duhoviti scenski nastup.

Najponosnija je bila njihova  učiteljica Marija Peček.

Učiteljica  Kristina Pintarić  svoje je drugaše uvježbala Ples gljive muhare

Folkloraši trećeg razreda uz vodstvo učiteljice Marije Vencl otplesali su nekoliko narodnih plesova.

Rasplesani i raspjevani četvrtaši sve su nasmijali svojom veselom koerografijom koju je osmislila učiteljica Lidija Medved.

Nastupili su i naši predškolci, budući prvašići, koje je za nastup pripremila Ines Mrva.

Učenici PŠ Miljevci u prekrasnoj koreografiji otplesali su Kan-kan. Učiteljica Marina Kordi i Jasminka Stošić piredile su i igrokaz "Od korice do police" , u skladu sa školskim  projektom "Priključi se na knjigu, zaboravi brigu".

Učenici njemačkoga jezika i učiteljica Dragana Dropulja upoznali su nas s najpoznatijim njemačkim brojalicama.

Vjeroučitelj Đora Đorđević s učenicima nižih razreda priredio je pjesmu "Da mi je biti sunce".

Na priredbi su ravnateljica Lareta Žubrinić i pedagog Darko Samardžić ispred Učiteljskog vijeća pohvalili:

-5. razred i razrednicu Nadu Milković za sudjelovanje u humanitarnoj akciji "Proslavimo Božić zajedno",

-7. razred i razrednicu Ivanu Đurasek za uspjeh u projektu "Očuvanje domaćeg sjemena",

-8. razred i razrednicu Božicu Filipović Veg za najviše skupljenih baterija (30 kilograma!), kao i učenike PŠ Miljevci za najviše skupljenih baterija u razrednoj nastavi.

-Julijana Takač iz 7.r. i Matea Podolski iz 2. r. pohvaljene su za najviše skupljenih plastičnih čepova za Društvo oboljenih od multiple skleroze Primorsko-goranske županije ((2200 čepova!)

-22 učenika škole pohvaljeno je jer nemaju niti jedan izostanak u ovoj školskoj godini!

Ravnateljica je  zahvalila i svim prijateljima škole: roditeljima, bakama, udrugama, tvrtkama,  općini, našoj županijii i Upravnom odjelu zaduženom za školstvo, kao i svima koji su na bilo koji način pomogli školi u ovoj godini! Hvala svima!

Na kraju programa proglašena je i najučenica škole -  Tatjana Đuričić, učenica 8. razreda koja je svojim radom, učenjem  i zalaganjem osvojila najviše bodova!  Čestitamo!

Video sa priredbe Dana škole možete pogledati u našem Videogledu:)