Dan škole - Dan otvorenih vrata

Autor: Administrator , 6. 6. 2014.

Obilježavanje Dana naše škole nastavilo se raznim aktivnostima i izložbama i na Danu otvorenih vrata

Prošloga je petka naša  škola otvorila vrata svim gostima i prijateljima.

Za sve je  posjetitelje, učenike i učitelje u velikoj  učionici bila pripremljena izložba učeničkih literarnih, likovnih i drugih radova. Izložene su i sve pohvalnice i zahvalnice koje je škola primila tijekom svoga dugog postojanja, a mnogi su se razveselili razgledajući brojne fotoalbume.

U knjižnici su bile izložene naše dragocjene knjige,  spomenice škole, imenici i dnevnici dobro čuvani u našoj arhivi.

Na igralištu je, kao i uvijek,  bilo veselo i bučno! Sportske aktivnosti za više razrede organizirala je učiteljica TZK-a Vera Panić, a za razrednu nastavu učiteljica Kristina Pintarić, voditeljica sportske grupe.

Najzaimljivije su bile nogometne utakmice domaćih protiv putnika, te između učitelja i gostiju i učenika. Ove godine učiteljskoj ekipi priključili su se i velečasni Mario Matijević, bivši učenici Dario Teodorović i Alan Krajdl, a poseban je gost bio donačelnik Antun Koić u ulozi suca.

Naravno, odigrala se i odbojkaška utakmica!

Nakon sportskih aktivnosti, u velikoj učionici održale su se prezentacije  projekata u kojima je škola sudjelovala tijekom školske godine. Izdvajamo nekoliko...

Marija Grdić iz 4. razreda prezentirala je ostvarene aktivnosti u  projektu Shema školskog voća.

Irena Marušić  podsjetila nas je na veliki  projekt u kojemu je sudjelovao njezin 7.razred "Očuvanje i proizvodnja domaćeg sjemena" za što su i pohvaljeni ispred Učiteljskog vijeća.

Tatjana Đuričić i Anja Stjepanović , mlade knjižničarke iz 8. razreda govorile su o školskom projektu "Priključi se na knjigu, zaboravi brigu" koji je uspješno priveden kraju.

Učiteljica Sabina Jurlina i Irena Marušić iz 7. r. svima su predstavile prijateljsku školu iz Slovačke: Zakladnu školu Oščadnica - Ustredie i projekt "Book'ovica" koji  sa njima odrađujemo na e-twinningu.

Dan otvorenih vrata završili smo posjetom bogatom Zavičajnom muzeju o kojemu brine Udruga žena "Bukovica u srcu" na čelu sa predsjednicom Slavicom Čizmar. I ove su godine za Dan škole  svim učenicima, učiteljima i djelatnicima Škole darovale posebnu izložbu u - izložbu novca (novčanica i kovanica) iz cijelog svijeta koje je na svojim putovanjima marljivo sakupljao i brižno čuvao  novobukovački pomorac gospodin Drago Ladović. Hvala im na prekrasnom daru i dosadašnjoj suradnji!

A posebno za Dan otvorenih vrata uredili smo i unutrašnjost škole. Zahvaljujući učitelju likovne kulture Đorđu Stanisavljeviću zidovi škole razveselili su sve vedrim bojama i zanimljivim motivima!