Škola u prirodi - Slovačka

Autor: Lareta Žubrinić, 18. 7. 2014.

Zlatko Erdec  i Alen Šafranko kao učenici slovačkog jezika imali su priliku sudjelovati u Školi u prirodi u prekrasnoj Slovačkoj. Pročitajte i pogledajte kako im je bilo!

Meni je u Slovačkoj bilo jako lijepo. Upoznao sam  puno novih prijatelja. Sve mi se svidjelo - osim hrane. Nešto smo naučili o Slovačkoj zemlji i o grbu Slovačke.

Posjetili smo špilju, veliki dvorac, išli smo u selo gdje smo vidjeli kako se rade stvari od gline. U grupama smo radili razne stvari. Obilazili smo jezero koje je blizu hotela. Kupali smo se u bazenu i igrali se na igralištu.

Zlatko Erdec, 5.r.

Bio sam deset dana u Slovačkoj, u Skoli u prirodi i bilo mi je jako lijepo. Boravili smo u mjestu Demänovská dolina, u hotelu Junior. Išli smo i u kulturno mjesto Demänovská Jaskyňa. Jaskyňa je vrlo lijepa, ali i hladna.

Obilazili smo Nízke i Vysoké Tatry. Upoznao sam puno prijatelja iz raznih krajeva Poljske i Hrvatske. Bilo mi je jako lijepo i htio bih opet ići u Slovačku.

Alen Šafranko, 6.r.

Škola u prirodi, koju pohađaju učenici slovačkog jezika se već dugi niz godina održava u organizaciji Sveučilišta  Mateja Bela iz Banske Bystrice.

Ove godine je bilo 40 učenika iz Hrvatske, te 44 učenika iz Poljske. Učenici su se vrlo brzo sprijateljili, te kroz razgovor s novim prijateljima vježbali slovački jezik.

Učitelji iz Slovačke su se potrudili da učenici kroz učenje, ali i igru, ples i zabavu upoznaju zemlju svojih predaka – Slovačku.

Škola u prirodi je prekrasan projekt koji svima ostane u lijepom sjećanju, ali i učenici prošire svoje znanje o slovačkom jeziku.

Jelena Dejanović, učiteljica slovačkog jezika, voditeljica

Izvor: Ines Mrva, učiteljica slovačkog jezika