Pozdrav jeseni

Autor: Lareta Žubrinić, 2. 10. 2014.

Mali Miljevčani na svoj zaIGRAni način pozdravili novo godišnje doba

Prvi dan u tjednu osvanuo je sunčan pa su ga mali Miljevčani iskoristili za odlazak u okolicu škole s namjerom da „pozdrave“jesen.

Po izlasku iz školske zgrade utvrdili su ponajprije svoja znanja  o snalaženju u prostoru i stranama svijeta i uputivši se u smjeru sjevera ubrzo stigli do nogometnog igrališta na kojemu su nakon početnog „zagrijavanja“ odigrali stare i već pomalo zaboravljene igre našega zavičaja: „Lanac- probijanac“, „Kličak“, „Kamena s ramena“, „Potezanje konopa“, „Crna kraljica 1, 2, 3“.

Bilo je zabavno, korisno i poučno! Igranjem starih igara oživjeli smo nakratko prošlost našega zavičaja, kretanjem popravili svoju tjelesnu kondiciju i pri tomu dobro „izbrusili“ apetit  pa nam je nakon vesele i živahne igre, porcija hrane koju smo ponijeli od kuće itekako prijala!

K tomu smo se aktivno posvetili i našim  ovogodišnjim projektnim aktivnostima koje su nas podsjetile na činjenicu da uistinu( a ne „tek na papiru“) živimo i radimo u „zaigranoj školi“.

I zlatna jesen nam je , podarivši nam sunčan i topao dan za izlet u prirodu, nakon današnjih doživljaja djelovala ljupko i razigrano!

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica 3. i 4. razreda(tekst), Marina Kordi, učiteljica 1.i2.razreda (foto), PŠ Miljevci