Rezultati ankete

Autor: Eva Turza Mitrović, 2. 10. 2014.

Pogledajte kako ste odgovarali na anketno pitanje i saznajte tko je  vjerni pratitelj većine učenika na ljetnim praznicima

Na ljetnim praznicima uvijek će me pratiti

knjiga

pas

roditelji

sestra/brat

mob/tablet

Ukupno glasova: 67

Eh, moderna generacijo!

Navikli ste već da vam mi, nešto sitno stariji, brojimo i nabrajamo kako se pretjerano služite tehnologijom, kako skroz „visite“ na tabletima, mobitelima, živite na društvenim mrežama, a od slušalica u ušima ne čujete život koji se oko vas događa.

Mislim kako je postotak od 29,9 prilično velik, s obzirom na to koliko su praznici dugi. Nije baš nužno ovisiti o tehnologiji kao jedinom izvoru zabave i druženja. Neće se tabletu ništa dogoditi ako ostane u kući dok se, recimo, šećeš s prijateljima ili razgovaraš s članovima obitelji.

Evo šale male iz susjedne BiH: „Jučer mi crk'o internet, pa reko' da se malo podružim s familijom. Fini neki ljudi...“

Šetati se možemo i s kućnim ljubimcem, 7,5% vas voli provoditi vrijeme sa svojim psom. To je vrlo pohvalno, jer pas zaista čovjeku može biti dobar prijatelj, zabavan pratitelj, ali i velika odgovornost. Čuvajte svoje ljubimce i oni će vam svu energiju utrošenu na njihovu njegu vratiti dvostruko.

Knjiga za vrijeme praznika? Zašto ne? Upozoravala sam kroz nekoliko anketa, a upozorit ću i sada: čitanje knjiga ne odnosi se samo na lektiru. Dobro, lektira je tvoja obveza koju moraš ispuniti, ali u slobodno vrijeme uzmi knjigu koju oduvijek želiš pročitati i uživaj!

Što se tiče roditelja... Mislim kako vas 100% zapravo provodi praznike s roditeljima samo to ne želite priznati...

Najviše glasova (46,3%) odnijeli su braća i sestre. Ne mogu vas dovoljno pohvaliti zbog ovoga. Brat/sestra tvoj je prijatelj za cijeli život, rođenjem povezan s tobom, osoba koja te razumije i treba. Stariji ti pokazuju put kojim su i sami prošli, mlađi očekuju od tebe pomoć i razumijevanje. Indijska poslovica kaže: „Pomogni bratu da brodom plovi i sâm ćeš doći na obalu.“ I zajedno čitajte knjige!

Voli vas vaša knjižničarka!