Kako su se igrali naši stari?

Autor: Lareta Žubrinić, 2. 10. 2014.

Početkom listopada šestaši su nastavili s  projektnim aktivnostima "ZaIGRAna škola"

U utorak, 30. rujna, u učionici 6. razreda održan je prvi u nizu nekoliko međugeneracijskih susreta planiranih u sklopu školskog projekta "ZaIGRAna škola", a kako bi obilježili i Međunarodni dan starijih osoba.

Šestaši su zajedno sa svojom razrednicoma Tihanom Mađar ugostili nekoliko mama koje su odvojile svoje vrijeme i s djecom podijelile sjećanja na igre iz svojega djetinjstva.

Gošće su  upoznale  djecu s nekim drugačijim igrama koje danas više nisu toliko popularne među današnjim klincima.
   U ovom susretu šestaši su imali priliku naučiti ili se prisjetiti desetak zanimljivih, ali pomalo zaboravljenih i zanemarenih igara.
   Najzanimljivije su im bile  Vrapček, Mlin s grahom i kukuruzom, Ledena baba, Vrag s neba, Trula kobila, Medo u šancu  i druge.
   Neke od njih imat će priliku demonstirati i još bolje naučiti kako se igrati na Pozdravu jeseni!

Izvor: Tihana Mađar, razrednica 6. razreda