Zajedno u igri!

Autor: Lareta Žubrinić, 6. 10. 2014.

Prošli smo tjedan obilježili Međunarodni dan starijih osoba

Povodom Međunarodnog dana starijih osoba učenici prvog razreda matične škole ugostili su baku Ana Ladović i djeda Dragutina Cigan.

Inače, baka Ana je prabaka učenice Anje Puš i ima samo 88 godina, a djed Dragutin  pradjed je učenika Lea Bračuna i ima  tek 82 godine!

Unatoč godinama oni su vrlo vitalni i mladoliki, godine im ništa ne mogu. Pričali su nam o životu, mladosti i djetinjstvu, kojeg se vrlo dobro, unatoč godinama, sjećaju.

Budući da nam je ove godine tema školskog projekta „ ZaIGRAna škola“ , zamolili smo ih da nam pričaju o dječjim igrama iz njihovog djetinjstva. To su igre o kojima su djeca prvi put čula.

Dio svog sjećanja htjeli su prenijeti  na učenike pa su nam i sami pokazali neke igre.

Pradjed Dragutin pokazao nam je kako se igra „Škola“ , igra koja je gotovo potpuno otišla u zaborav. A da ne mislimo kako baka Ana nije ništa radila: ona je za to vrijeme pokazivala učenicima kako su djeca zimi provodila duge noći.

Načinila im je „ bunare od klipenica" što je djecu ostavilo bez daha. Na kraju, djed Dragutin, pokazao je kako su dječaci pravili loptu ( krpenjaču ).

A da smo zaista zaigrana škola govori i to da smo na kraju svi zaigrali nogomet s našom  novom  loptom!

Uzbuđenja nije nedostajalo, a ovaj susret ostat će nam svima u nezaboravnom sjećanju. Dakle, bake i djedovi, pridružite se našim školarcima!

Izvor: Lidija Medved, učiteljica 1. razreda