Jeseni, dobar ti dan!

Autor: Lareta Žubrinić, 7. 10. 2014.

Učenici razredne nastave pozdravili jesen

Posljednji radni dan prošlog su tjedna učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama odlučili provesti na  tradicionalnom izletu i izvanučioničnoj nastavi - Pozdrav jeseni. Toga dana nastava za sve učenike bila je organizirana u jutarnjoj smjeni. Nakon prva dva sata nastave uputili su se u Vinogradsku ulicu, tzv. Meksiko.

Tijekom šetnje učenici su mogli primijeniti stečeno znanje iz Prirode i društva- uočiti jesenske promjene koje se događaju u prirodi, ali i fizički se aktivirati.

Pri povratku su se susreli s učenicima predmetne nastave te su se nakratko zadržali  i pružili im podršku dok su trčali kros.

Nakon poučne šetnje i usvojenih novih  znanja, vratili su se na školsko igralište gdje su, prema dobivenim zadacima iz projekta "ZaIGRAna škola", zaigrali neke već pomalo zaboravljene igre. Između ostaloga, igrali su Lanca probijanca, Ledene kraljice, Tko se boji vuka jos, Ide maca oko tebe, Crvena kraljica 123, Čvorak....

Učenici su se dobro zabavili igrajući se, i tako učeći, igre koje su i njihove učiteljice igrale dok su i one same bile učenici.

Dan je završio igrom Graničara, gdje su se učenicima pridružile i njihove učiteljice, što je djecu posebno motiviralo za vesele igre i druženje s vršnjacima u nadolazećem vikendu, ali i za opisati svoje dojmove u literarnim i likovnim uradcima.

Izvor: Kristina Pintarić, učiteljica 3. razreda