U jesen...

Autor: Kristina Pintarić, 12. 10. 2014.

Nakon Pozdrava jeseni, učenici trećih razreda napisali su o njoj nekoliko rečenica  i podijelili ih s vama.

Na krilima jeseni

U jeseni otpada lišće,  pogledamo u drveće vidimo da pada  i voće.

Vidimo suncokrete., beremo  kukuruze.

Pečemo kestene, jedemo jabuke.

U šumi se možemo izgubiti, u  prirodi se možemo igrati.

Ivan Vuković, 3. r.

Jao, kako je lijepa jesen. Sunčano je i ima puno lišća ispod drveća. Ima suncokreta i voća, a ima i moljaca. Ljudi beru jabuke i kruške. U košarama ih ima puno. Svi vole voće kao kruške, jabuke, šljive.

Ima puno cvijeća, puno pčela, osa i bumbara.  Puno je listova šarenih i puno vjeverica. Svi vole životinjice. Svi vole jesen jer jesen je jako lijepa. Neki kose soju, neki pšenicu, neki beru kukuruze. Neki beru suncokret i rade ulje. Neki beru masline i rade ulje. Neki ljudi prave sokove, a neki pekmeze od šljiva i drugog voća.

Josip Gabelić, 3.r.

U jesen otpadaju listovi. Pada kiša i hladno  je. Moramo se toplo obući. Nekad izađe sunce, ali ne skroz. Svi su sretni zbog jeseni. Ali i po jeseni idemo u školu. U školi su upaljeni radijatori pa nam je toplo. Učiteljica nam je sretna zbog jeseni. Svi smo sretni zbog jeseni, čak i ravnateljica je sretna zbog jeseni. Čak i roditelji, braća i sestre

Matea Bistrović,3.r.

U jesen dozrijeva voće, dozrijeva povrće i bundeve. U jesen mi idemo na Pozdrav jeseni. U jesen bude mraza i kiše. U jesen je Dan životinja. U jesen je Dan neovisnosti. U jesen je Dan učiteljica i učitelja. U jesen nema leptira i komaraca. U jesen dozrijeva suncokret i kukuruz. U jesen ptice idu na daleki put na jug. U jesen su dani kraći, a noći duže. U jesen dozrijeva grožđe i jabuke. U jesen ima puno maglovitih dana. Jesenski mjeseci su rujan, listopad, studeni i prosinac. U jesen ima puno vrganja.

Antonio Bilavčić,3.r.

Jesen je jako lijepa. Plodovi jeseni su: kukuruz, bundeva, kesten, lješnjak, orah, žir. Ptice selice u jesen odlaze na jug. A životinje si prave brloge za zimu. U jesen je Dan životinja. U prirodi je jako lijepo. Ima drveća, cvijeća, suncokreta. U jesen se peku kesteni. U jesen je na jugu toplije nego kod nas. U košari jeseni su voćke jeseni i plodovi jeseni. Košara jeseni je jako lijepa. U prirodi se može igrati, loptati, šetati, slikati je i fotografirati je.

Lorena Milaković,3,r,

Jesenski pano učenika 1. razreda

U jesen otpada lišće s grana i počinju berbe grožđa. Jesen je jako lijepa, ugodna, mila i topla. Lišće ima svakakve boje. Dozrijevaju jesenski plodovi, počinje kišiti i puše vjetar. Djeca beru jesenske plodove i slično. Počinju dozrijevati kesteni i orasi. Ptice selice odlaze na jug u toplije krajeve. Sve šušti od lišća.

Nema baš puno sunca. Počinje kišiti, neki puta jesen je jako hladna, a neki puta jako topla. Većinom se sve bere u jesen. Jako sam vesela kada počne jesen. Jesen počinje 23. rujna, a završava 21. prosinca. U jesen su sve ulice pune lokvi. Ceste su uvijek mokre. Jesen mi je najdraže godišnje doba.  U jesen dozrijeva razno povrće koje se bere.

Mateja Podolski,3.r.

U jesen se toliko toga mora raditi! Skupljati voće i povrće i još mnogo toga, ukrašavati kuću plodovima jeseni. U jesen otpada lišće i kestenje, žirevi i lješnjaci. U jesen idemo u školu i radimo ukrase od plodova jeseni.

Idemo u vinograde u Pozdrav jeseni  i onda igramo nogomet, graničara i izbijača. Idemo u šumu, a veliki od 5. do 8. razreda trče u Meksiku. Poslije šetanja odemo u Meksiko na ljulje.

U listopadu otpadaju orasi, a najbolje mi je što pšenicu oberu i žetva je počela. U školi učimo pjesmice o jeseni. U čitanci Zlatna vrata 3  čitamo o jeseni, a u školi dobivamo jabuke od plodova jeseni. U jesen se ide u berbu, a poslije berbe si svatko uzme grožđa koje je plod jeseni.

Mi kao obitelj beremo kruške i jabuke i kupimo kestene, a onda pravimo zimnicu i ajvar i džemove i sokove. Ja s mamom pravim mnogo toga.

Ivana Habuš,3.r.

Jesenski pano učenika 4. razreda