Autor: Marija Peček, 12. 10. 2014.

Na školska su vrata, osim jeseni, pokucali i djelatnici Gradskog društva Crvenog križa Slatina s  kojima u suradnji provodimo  projekt „Za bolje sutra i budućnost kakvu zaslužuju".

Dobrodošlicu gošćama pjesmama i recitacijama o jeseni i kruhu  izrazili su učenici drugog razreda matične škole, naše Pčelice, zajedno sa svojom  učiteljicom Marijom Peček.

Toga dana 2. razred  održao je  unutar svoje učionice malu radionicu pečenja slasnih biskvitnih keksa uz pomoć naše bivše školske kuharice Ljiljane Bubanović, mame našeg Tina.

Drage gošće, baka Matilda i baka Milosava, govorile su nam o svojim običajima pečenja kruha u krušnoj peći i kako je to bilo dok su one bile djeca, a mi smo im pokazali kako je to danas u našem „modernijem i bržem“ svijetu.

Da su keksi uspjeli, vidljivo je iz fotografija! Bravo za nas!

Dok je jedna skupina mutila jaja, šećer, brašno, mlijeko i ostale tajne sastojke, druga skupina je intervjuirala naše bake.

Prikupljajući materijal za naš školski projekt „ZaIGRAna škola“ tijekom intervjua saznali smo kako su naše gošće imale krpene bebe koje su im sašile majke, a dječaci su igrali nogomet s krpenim loptama.

Možemo s veseljem reći da je međugeneracijski susret uspješan jedino ako obje generacije priđu jedna drugoj s rukom pruženom za zagrljaj kao što smo i mi ovaj petak u tom zagrljaju postali jedna generacija.