Sudjeluj u Prometnoj učilici

Autor: Administrator , 14. 10. 2014.

Prometni odgoj jedan je od prvih pravih, životno važnih programa te se nameće potreba edukacije djece o prometnim propisima već u najranijoj dobi, a prometni odgoj i obrazovanje djece u poznavanju prometnih propisa ima važnu ulogu u poboljšanju stanja sigurnosti cestovnog prometa i podizanju razine prometne kulture. Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske već šestu godinu za redom putem Prometne Učilice organizira državno natjecanje osnovnoškolaca i  u poznavanju prometnih propisa. Priključi se i ti, sam ili sa svojim razredom!

„Prometna učilica" je prilagođena uzrastu djece od 1. do 8. razreda osnovne škole i obrađuje sljedeće tematske cjeline -

kretanje pješaka u prometu, vožnju bicikla, djeca suputnici u automobilima, opasnosti od igre i kretanja uz železničku prugu i funkcioniranje školskih prometnih jedinica,

kako kroz poučne sadržaje, tako i kroz pitanja za provjeru znanja.

Edukativni poučni sadržaji, pomoću slikovitih i kratkih slajdova, podržavaju suvremene, djeci atraktivne i pristupačne prezentacijske metode učenja u trajanju od nekoliko minuta te brže shvaćanje i usvajanje gradiva.

PU Plakat 2014

Kod provjere znanja, odnosno vježbi, učenici imaju mogućnost pregleda svih rezultata te dobivaju povratnu informaciju o točnim i netočnim odgovorima, što pridonosi usvajanju prometnog znanja.

„Prometna učilice" moeže se  kroistiti putem Interneta na desktop računalima, tabletima i smartphonovima,  dostupna je školskoj djeci u svim dijelovima Republike Hrvatske (od kuće, iz škole i dr.).

„Prometna učilica" se nalazi na internet adresi www.ucilica.skole.hr. Za pristup sadržaju potrebno je posjedovati korisničku oznaku u AAI@EduHR sustavu, koju učenici i učitelji mogu dobiti od administratora imenika u školi.

Osigurane su  i super nagrade za najuspješnije!