"Kad gladnom ponudiš kruh, neka to bude srca čista"

Autor: Lareta Žubrinić, 17. 10. 2014.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježeni prodajnom izložbom i humanitarnom akcijom

Učenici predmetne nastave danas su svojim "krušnim" prilozima pridonijeli postavljanju izložbeno-prodajnog štanda u središtu Nove Bukovice.

Irena i Barbara iz 8.r. u društvu Tomislava i Lucije iz 6. razreda prolaznike su podsjećali na humanitarno djelovanje  i obilježavanje Međunarodnog dana borbe protiv siromaštva.

Prodajom  kruha, krušnih proizvoda i plodova zemlje po simboličnoj cijeni priključili smo se 42. sabirnoj akciji „Solidarnost na djelu“ u suradnji sa Crvenim križem Slatina  uz prodaju straničnika u vrijednosti od 5,00 kn.

Sabirna akcija nastavlja se ovu nedjelju u Miljevcima kada će predsjednik MO Miljevci Stevo Terek s učenicima viših razreda sakupljati donacije sumještana, te u ponedjeljak u matičnoj školi u Novoj Bukovici.

Zahvaljujemo svima na podršci i donacijama!

"Ponudi kruha onom kom' treba,

Ponudi kruh za spas od gladi,

Pa ćeš imati blagoslov neba,

Što krila daje sreći i nadi."