Upoznali smo poznatu književnicu Silviju Šesto

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 1. 11. 2014.

Učenici sedmog i osmog razreda posjetili slatinsku knjižnicu i upoznali se sa svojom omiljenom književnicom

Povodom Mjeseca hrvatske knjige, Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina posjetila je jedna od najčitanijih književnica za djecu, mlade i odrasle  Silvija Šesto Stipaničić, predsjednica Hrvatskog društva književnika za djecu i mlade te autorica preko 30 naslova za djecu i odrasle. Najpoznatija je po lektirnim naslovima „Debela“ i po serijalu „Bum Tomica“, o kojem je najviše govorila na susretu zbog petog nastavka koji uskoro slijedi.

Susret se odvijao u srijedu 29. listopada 2014. u prostorima knjižnice koja je zbog ovog događaja bila prepuna. Ravnateljica knjižnice Ana Kneževićna sve nas je pozdravila i predstavila nam gošću.

Druženje s ovom omiljenom književnicom učenika naše škole bio je vrlo poučan i šaljiv te smo iz njezinog živopisnog govora mogli izvući puno pouka o važnosti čitanja, poput priče u kojoj joj se knjiga smanjila, a slova  se isprala jer nije bila dovoljno pažljiva prema knjizi.

Nakon uvoda, gospođa Silvija pokušala nam je, interpretativno čitajući ulomke,  približiti svoja djela, a posebno serijal „Bum Tomica“.

Nagradila je i najpažljivije čitatelje. Silviju Šesto poželjeli su upoznati razni uzrasti, od onih najmanjih, učenika nižih razreda osnovne škole, pa sve do odraslih pojedinaca, ljubitelja ove vrste književne riječi.

Njezina djela „Bum Tomica“, „Debela“ i „Vanda“ proslavila su se i na kazališnim daskama.

Po završetku ovog zanimljivog susreta, „užicali“ smo i pokoju zajedničku fotografiju i autogram za uspomenu, a mi smo njoj poklonili 11. broj našeg školskog lista „Cvrčak“. Ravnateljica škole Lareta Žubrinić i učiteljica hrvatskog jezika Božica Filipović Veg pozvale su ju da sljedeće godine bude gost i naše škole, a do tada se „bacamo“ na čitanje njezinih djela!

Izvor: Irena Marušić, 8.r., Novinarsko-literarna družina