I naša srca kucaju za Vukovar

Autor: Jasminka Stošić, 18. 11. 2014.

18. studenoga 2014. g. u PŠ Miljevci minutom šutnje i molitvom uz upaljene lampione, učenici su odali počast vukovarskim žrtvama- svim poginulim hrvatskim braniteljima, civilnim žrtvama te nestalima u Domovinskom ratu.

VUKOVAR je tijekom cijelog dana tematski obilježavao sadržaje gotovo svih nastavnih predmeta: hrvatskog jezika i likovne kulture, primjerice, ali su o gradu heroju i simbolu hrvatskog otpora na satu razrednog odjela, obrađujući planirane teme iz Građanskog odgoja i obrazovanja, učenici najviše doznali posredstvom prezentacije „Vukovar- grad heroj“, kao i putem kratkog dokumentarnog filma „5 minuta sjećanja“(„Bitka za Vukovar“).

Unatoč tomu što su se tragični vukovarski događaji dogodili puno prije njihova rođenja, učenici su pokazali dobro znanje, solidarnost i suosjećanje prema tragediji Vukovaraca 1991. godine.

Svojim likovnim i literarnim radovima iskazali su svoj senzibilitet za humane i domoljubne vrednote, a svi njihovi radovi na razrednom i školskom panou dokaz su da je istina o Domovinskom ratu i značaju našeg grada heroja, duboko utisnuta u svijest naših učenika. Na ponos hrabrih  predaka koji su oružjem i svojim životima obranili slobodu Hrvatske u Domovinskom ratu!

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica 3. i 4. razreda(tekst), Marina Kordi, učiteljica 1.i2.razreda (foto), PŠ Miljevci