Započnite dan doručkom

Autor: Administrator , 19. 11. 2014.

Za dobar početak dana, važno je osigurati energiju i započeti dan s doručkom.

Naime dokazano je da upravo doručak poboljšava pamćenje, razumijevanje i pridonosi boljem raspoloženju u školi.

Prema mnogima istraživanjima, dokazalo se da djeca i mladež koji preskoče prvi jutarnji obrok imaju lošije rezultate na testovima nego oni koji su ujutro doručkovali.

Za kvalitetan doručak odaberite žitne pahuljice od punog zrna s djelomično obranim mlijekom, voće, jogurt i integralno pecivo. Tijekom dana važno je ne preskakati glavne obroke jer međuobroci nisu zamjena za ručak i večeru.

Niti jedna namirnica pojedinačno ne sadrži sve prehrambene i zaštitne tvari potrebne organizmu. Svaka namirnica sadrži određenu količinu pojedinih nutrijenata. Kako bi se zadovoljile svakodnevne potrebe organizma važno ih je kombinirati pa je zato važna raznovrsna i uravnotežena prehrana.

Obavezno doručkujte jer doručak je važan za dobar početak dana.
Za međuobrok je bolje pojesti svježe ili sušeno voće, povrće ili sendvič sa salatom nego kekse, čokoladu ili grickalice.

Upamtite, pravilna prehrana je raznovrsna i uravnotežena prehrana, a dan obavezno započnite s doručkom!

Izvor: www.skole.hr