"I dok je srca, bit će i Kroacije"

Autor: Lareta Žubrinić, 25. 11. 2014.

Na literarnom natječaju organiziranom u suradnji Matice hrvatske Ogranak Slatina i OŠ Josipa Kozarca Slatina nagradu osvojila i učenica naše škole - Irena Marušić iz. 8. razreda

I ove godine slatinska Osnovna škola Josipa Kozarca bila je domaćin završne svečanosti dodjele nagrada za literarne radove ”I dok je srca, bit će i Kroacije” kojeg organizira Matica hrvatska Ogranak Slatina.

Na natječaju su sudjelovali učenici slatinskih osnovnih škola Eugena Kumičića i Josipa Kozarca, te osnovne škole Davorin Trstenjak Čađavica, Antuna Gustava Matoša Čačinci, Vladimira Nazora Nova Bukovica i Osnovne škole Mikleuš.

Povjerenstvo je odlučilo da se nagradi šest radova kojima su autori Marija Carmela Dakić, Emanuela Molnar, Matea Krsnik, Irena Marušić, Filip Grahovac i Tea Tomić.

Učenike i mentore u uvodu su pozdravili Ksenija Vujanović-Juras, ravnateljica škole domaćina, Dragica Šuvak, ravnateljica Zavičajnog muzeja Slatina, Zorica Varga, dopredsjednica slatinske Matice hrvatske, i Dragan Klement, predsjednik Matice hrvatske Ogranak Slatina, koji je uručio nagrade najuspješnijima.

(www.icv.hr, mru; Fotografije: Marko Rukavina)

Izvor: www.icv.hr, Marko Rukavina