Dođite u kino!

Autor: Lareta Žubrinić, 4. 12. 2014.

Nakon više od dvadeset godina, kino u Novoj Bukovici opet će raditi!

Zahvaljujući ostvarenom projektu Pučkog otvorenog učilišta Slatina iz sredstava EU i Nova Bukovica sudjelovat će na 1. filmskom festivalu - FFAKS-u. U sklopu ovog festivala,  održavat će se  filmske radionice i prikazivati kratki igrani filmovi srednjoškolaca, te projicirati preko deset izuzetno zanimljivih dugometražnih naslova.

Osim u Novoj Bukovici, FFAKS će se, u razdoblju od 8. do 11. 12. 2014., odvijati na još dvije  adrese- u  kinodvorani Pučkog otvorenog učilišta i holu  Srednje škole Marka Marulića.  (Cijeli program FFAKS-a možete pročitati  klikom na gornju sličicu.)

10. prosinca 2014. s početkom u 11 i 20, učenici viših razreda iz Nove Bukovice moći će u kinodvorani Doma kulture pogledati  film "A way way back" ili "Ljeto za sjećanje" o ljetnim praznicima jednog američkog tinejdžera.

U  13 i 30 učenici razredne nastave gledat će Pinokio 3000 , animirani film sinkroniziran na hrvatski jezik.

Red_Dog

U 17 i 30 sve mještane općine Nova Bukovica (od 7 do 77 godina!) očekuje zanimljiva akcijska obiteljska avantura Crveni pas (Red Dog) utemeljena na istinitom događaju o avanturama crvenog psa koji luta tražeći prvog gazdu, a na svom putu povezuje i spaja ljude pomažući im da pronađu ljubav, a nekima da pronađu sami sebe.

Butler

Od  19 sati Bukovčane očekuje mnogo  zahtjevniji Batler.  Priča o afroamerikancu Eugeneu Allenu koji je kao batler radio u Bijeloj kući služivši osmorici američkih predsjednika te je  bio u prilici svjedočiti dramatičnim promjenama koje su potresale američko društvo. Osim sjajnog Foresta Whitakera u naslovnoj roli batlera u filmu nastupa i cijela plejada glumačkih velikana (O.Winfrey, J.Cusack,M.Carey, V.Redgrave,Cuba GoodingJr, Lenny Kravitz, R.Williams, J.Fonda) u ulogama poznatih povijesnih ličnosti.

Sve projekcije filmova su besplatne!!

Ponesite kokice i vidimo se u bukovačkom kinu!