Četiri filmske čarolije

Autor: Lareta Žubrinić, 11. 12. 2014.

Nakon više od 20 godina filmske čarolije opet na velikom platnu u  Novoj Bukovici!

Prikazivanje četiriju filmskih projekcija održavalo se jučer 10. prosinca u Domu kulture i to potpuno besplatno za sve učenike i mještane općine Nova Bukovica, zahvaljujući  1. filmskom festivalu  art-kina Slatina (FFAKS).

Učenici predmetne nastave  s početkom u 11 i 20 gledali su  tinejdžerski film  "Ljeto za sjećanje", a  u  13 i 30 učenici razredne nastave matične i područne škole uživali su u animiranom filmu Pinokio 3000, sinkroniziranom na hrvatski jezik tako da su ga bez problema gledala i djeca mlađeg  uzrasta, polaznici predškolskog programa.

U poslijepodnevnom terminu  od 17 i 30 svi ljubitelji sedme umjetnosti gledali su emotivan i topao film o životnim avanturama australske legende: Crveni pas (Red Dog), film je  utemeljen na istinitim događajima i priči o psu koji  na svom putu spaja ljude pomažući im da pronađu ljubav ili sami sebe.

Od  19 sati mlađe i starije filmoljupce  dočekao je  film Batler   s pričom o Afroamerikancu koji je kao batler u Bijeloj kući služio osmorici američkih predsjednika te je   svjedočio dramatičnim promjenama u  američkom društvu.

Bukovačka  publika  oduševljeno je prihvatila „filmski dan“ uz nadu da će se uskoro ponoviti uz neke druge nove filmske hitove.

FFAKS je ostvaren u sklopu projekta „ART CBC“ (Art Revived Trough Cross-Border Connection of Slatina-Csurgo-Voćin-Virovitica), sufinanciranog iz IPA prekograničnog programa Mađarska-Hrvatska 2007-2013,

Opći cilj projekta je stvoriti regionalni kulturni turistički proizvod, organizirati kulturno – umjetničke manifestacije na prekograničnom području: filmski, kazališni i gastro festivali, te radionice o kazališnoj i filmskoj umjetnosti za djecu.