Dječji časopisi kao izvor informacija i zabave

Autor: Eva Turza Mitrović, 15. 12. 2014.

Učenici drugog razreda proveli su sat s knjižničarkom

U knjižnici postoji posebna polica s dječjim časopisima. Učenici drugoga razreda jako dobro znaju gdje se ona nalazi i često časopise čitaju i proučavaju. Međutim, dosad nisu znali kako se zovu dijelovi časopisa i na što trebaju obratiti pažnju dok ih listaju.

Naučili su s knjižničarkom što je to mjesečnik, dnevnik i tjednik. Sada znaju što se sve nalazi na naslovnici časopisa, što su to sadržaj, rubrika i tekst.

Pokazali su to uspješnim rješavanjem nastavnih listića u paru i predstavljanjem dodijeljenog časopisa. Na kraju je ostalo vremena za čitanje, rješavanje kviza i druženje.