Obavijest za roditelje učenika predškole

Autor: Darko Samardžić, 18. 2. 2015.

U nastavku teksta možete pročitati kada će se održati zdravstveni pregledi učenika koji će u 2015./2016. krenuti u prvi razred, odnosno onih učenika koji trenutno pohađaju predškolu.

Svake godine prije nego što se upišu u prvi razred, učenici moraju pristupiti pregledima i razgovorima kako bi se utvrdilo jesu li uistinu spremni za školu.

Prvi razgovor učenici obavljaju s pedagogom, a razgovor se sastoji od postavljanja učenicima vrlo jednostavnih pitanja (kako se zoveš, koliko imaš godina, itd.). Osim razgovora, učenici pogađaju što je nacrtano na slikama, slažu jednostavne puzzle, pogađaju brojeve i crtaju. Cilj ovoga razgovora je utvrditi zrelost djeteta i spremnost za osnovnu školu. Razgovori će biti obavljani u sklopu predškole jer nema smisla da roditelji naknadno dovode svoju djecu ako su ona već ovdje u školi.

Zdravstveni pregledi će se obavljati u Slatini kod dr. med. Zrinke Judi i medicinske sestre Renate Šovanj (Školska medicina). Termini za preglede su određeni za 5.3. i 6.3. Svaki roditelj će dobiti zasebnu obavijest s točno određenim vremenom pregleda i s popisom dokumentacije koja se mora donijeti na pregled.

Ako roditelji budu imali kakvih pitanja ili nejasnoća, mogu se obratiti pedagogu škole.