Bajkoljupci prespavali u školi!

Autor: Lareta Žubrinić, 3. 4. 2015.

U školi se može učiti, pjevati, igrati i družiti s prijateljima, a u Noći bajke  i prespavati  u njoj!

U našoj se školi 2. travnja 2015., rođendan najpoznatijeg svjetskog bajkopisca  Hansa Christiana Andersena, obilježio na poseban način u Noći bajke. (Osim toga, i našoj je Dorotei iz PŠ Miljevci također bio rođendan pa je Noć bajke započela rođendandskom pjesmom!)

Učeničke stolove i stolice zamijenile su stručnjače, vreće za spavanje, jastuci, deke i pokoji plišani medo. Uzbuđeni bajkoljupci vrlo brzo su se prilagodili neobičnim  uvjetima u školi, obukli pidžame i  smjestili na svoje ležaje. Uz njih su bile učiteljice/bajkoljubice Tihana Mađar, Dragana Dropulja, Marija Majer i ravnateljica Lareta Žubrinić.

Sve aktivnosti planirane u Noći bajke bile su, naravno, vezane uz bajke, a posebno one koje je napisao slavni Andersen.  No, prije svega, u zajedničkom dijelu, učenici su se, putem zanimljivih filmskih isječaka, podsjetili   na život i književno stvaranje  ovoga bajkopisca.

Nakon toga, ustanovili su  i glavne elemente bajke (npr. stvarni i nestvarni likovi, mjesta radnje, čarolija i sl.) prema kojima će se kasnije neke od njih  i interpretirati.

Skupina trećaša gledala je Ružno pače, a petaši su uživali u Snježnoj kraljici. Nakon gledanja animiranih filmova, uslijedio je rad na zanimljivim listićima, kvizovi, čitanje bajki, pjevanje karaoka (o Ružnom pačetu postoji i pjesma!),

a nakon druženja u školskoj kuhinji uz topli kakao i štrudlu od jabuka, uspavljivanje uz radijske priče  Palčicu, Svinjara i dr.

A.Einstein je rekao: „Ako želite da vam djeca budu pametna, čitajte im bajke!“,  a iz bukovačke škole još dodaju:

„Laku noć, djeco, i sanjajte bajke!“

Izvor: Fotografije:Tihana Mađar, Dragana Dropulja