Proljeću u susret!

Autor: Jasminka Stošić, 17. 4. 2015.

Tople sunčeve zrake napokon su se pojavile i izmamile i male Miljevčane u prirodu. Zajednički cilj bio im je šetnjom u okolicu, igrom i učenjem na otvorenom obilježiti klimatski početak proljeća.

Onaj kalendarski smo, naime, označili još 21. ožujka i s nestrpljenjem  čekali prvi topao i vedar dan kako  bi  ga iskoristili za izlet i terensku nastavu.

Naša poučna šetnja bila je upotpunjena istraživačkim aktivnostima i zadatcima u svrhu ponavljanja i usustavljivanja tek nedavno obrađenih sadržaja PiD:

- 3. razred: Vode u zavičaju/ Tekućice i stajaćice

- 4. razred: Šuma/ Biljke i životinje u šumi

Krenuli smo u smjeru Dobrovića i nakon zaustavljanja na obližnjem mostu razgledali potok Branjinska, a potom smo zavirili i u obližnju šumu.

Upijali smo boje i mirise tek prolistalih krošnji, raspoznavali i imenovali različite vrste listopadnog drveća i procvalog šumskog cvijeća, uživali u cvrkutu ptica i lovu na leptire koji su nam, unatoč našem trudu i zalaganju, vješto uzmicali, zavirili i u pokoju lokvu, promatrali vesele žablje akrobacije i  slijedili guštera u njegovu brzogmižućem putovanju po toplome šumskom tlu.

Sve vesele i zanimljive događaje s našeg izleta zabilježili smo fotoaparatom, kako bismo se i  po povratku u školu povremeno prisjetili tih lijepih trenutaka.

Po dolasku u školu sve smo „začinili“ starim zavičajnim igrama na našem igralištu i obveznim nogometnim duelom, a izrazi lica svih naših učenika, bez iznimke, poručivali su: „NAPOKON PROLJEĆEEEEE!“