Dan otvorenih vrata u "ZaIGRAnoj školi"

Autor: Lareta Žubrinić, 3. 6. 2015.

U sklopu proslave Dana škole održali smo i Dan otvorenih vrata te organizirali mnogobrojne aktivnosti za sve goste među kojima je i 1. školska olimpijada starih sportova!

Na Danu otvorenih vrata na vanjskom igralištu upriličeni su sportski susreti učitelja i učenika u odbojci i nogometu koje je organizirala učiteljica TZK-a Vera Panić.

U prostorima škole učiteljica razredne nastave Marija Peček pripremila je bogatu izložbu učeničkih likovnih i literarnih radova, starih imenika, dnevnika i spomenica škole, a u knjižnici i gledanje video-snimaka i fotoalbuma iz života škole.

Poseban je naglasak bio na završnoj prezentaciji školskog projekta „ZaIGRAna škola“ koju je priredila koordinatorica projekta Jasmnika Stošić, učiteljica razredne nastave.

U ovom su projektu tijekom cijele školske godine u različitim nastavnim  predmetima i aktivnostima, učenici i učitelji škole radili na promicanju, učenju i očuvanju starih dječjih  igara i  sportova uz naglasak na zdravi život i pozitivne ljudske vrijednosti koje se u igri razvijaju.

Tim povodom, učiteljica razredne nastave i voditeljica Sportske skupine Kristina Pintarić,  u suradnji s Udrugom sportske rekreacije „Sport za sve“, „Podravac“ Sopje, voditeljem Jozom Šantakom i aktivnim članovima udruge, inače učenicima OŠ „Davorin Trstenjak“ Čađavica,  organizirala je 1. školsku olimpijadu starih sportova!

Skupine učenika natjecale su se u 6 različitih disciplina: trke u vreći – štafetno, trke šinama – štafetno, trke štulama – štafetno, kozana, bacanje potkove u krug i potezanje konopa.

Na Danu otvorenih vrata predstavljena su 4 odrađena eTwinning projekta, a učenica Irena Marušić, urednica,  i učitelj povijesti Mirko Milak predstavili su  novo izdanje školskog lista „Cvrčak“  koji je ove godine izašao u 12. broju zahvaljujući učenicima, polaznicima Novinarske družine, učiteljici hrvatskog jezika Božici Filipović Veg i učitelju informatike Vladimiru Bićaniću, grafičkom dizajneru lista.

Više fotografija s Dana otvorenih vrata pogledajte u kutku Fotogled
a još više fotografija sa 1. školske olimpijade starih sportova
pogledajte na ovoj poveznici: Fotogled!