Završna svečanost učenika PŠ Miljevci

Autor: Jasminka Stošić, 21. 6. 2015.

Iako se na trenutke činilo da joj  nema kraja, školska godina je napokon završila. Jupiii!!! Školarci diljem Hrvatske (pa tako i mali Miljevčani) mogu napokon odahnuti i prepustiti se čarima ljeta.

Završetak još jedne uspješne, zanimljive i raznovrsnim projektima ispunjene školske godine obilježen je u Miljevcima svečano i veselo. Svojim dolaskom na našu su pozivnicu odgovorili svi koji su nam željeli dati do znanja da ih zanimaju naš rad i postignuća, ali i oni koji su surađujući s nama pomagali da se sve aktivnosti u našoj maloj područnoj školi i ove školske godine odvijaju u dobrim i poticajnim uvjetima.

Osobitu čast svojom su nam nazočnošću ukazali župnik Mario Matijević, gospođa Slavica Čizmar, predsjednica Udruge „Bukovica u srcu“, gospođa Jasna Matota, dopredsjednica Udruge „Matica slovačka Miljevci“, naša ravnateljica, gospođa Lareta Žubrinić i pedagog Darko Samardžić, umirovljeni i aktivni djelatnici naše škole te naši  sumještani Tomo Rajnoha, Stevo Terek, Ivanka Klešček i brojni drugi nama dragi gosti.

Svi su se marljivo pripremali za nastup...

Vesela glazbena stolica  i slatke čokoladne nagrade (vjeroučitelj Đora)

Svi oni su naš ovogodišnji nastup pratili s osobitim interesom i male, ali samouvjerene izvođače nagrađivali  učestalim aplauzima. Na takvoj vrsti podrške smo im iznimno zahvalni.

Voditelji programa Dorotea i Renato kao pravi profesionalci

Izvodeći svoj scensko- glazbeni program, miljevački učenici su nastojali na zabavan i šaljiv način predstaviti sebe, svoj ovogodišnji rad, ali i svoje učitelje s kojima su tijekom cijele školske godine dijelili vrijeme, zajednički prostor i doživljaje.

Pjevalo se na engleskom jeziku (teacher Nadin)

Svoje radove Renato i Filip čitali su na slovačkom jeziku (učitel'ka Maja)

Posjetiteljima smo predstavili sebe i svojim fotoalbumom kojeg smo tom prigodom u digitalnom formatu prezentirali u Hrvatsko- slovačkom domu u Miljevcima, a za dobar zvuk i glazbenu pratnju naših izvođača i ovoga se puta pobrinuo naš učitelj Dražen Kovačević.

Fotoalbum PŠ Miljevci 2015

„Četvrtaši“: Dorotea Dolovski, Renato Lukaček i Filip Nikić iskoristili su ovu svečanu prigodu i za oproštaj od svoje učiteljice Jasminke i za prisjećanje na sve važne trenutke i osobe koje su ih pratile u njihovom četverogodišnjem razdoblju provedenom u maloj, ali ugodnoj i dobro opremljenoj miljevačkoj školi.

Bilo je dirljivo pa su nakratko potekle i suze, ali smo izvedbom završne točke ponovno uspjeli izmamiti osmjehe na lica naših gostiju i uz pomoć našeg „veselog vlaka“ otputovati na morsku obalu.

Kratki prikaz starih igara i projekta "ZaIGRAna škola"

I što sada?

Bez pretjeranog mudrovanja, na ovo pitanje vam odgovaramo  jednostavnim„cvrčkastim“ stihovima:

„Naša su srca radosna danas,

godini školskoj stigao kraj!

HVALA VAM SVIMA, PREDRAGI  GOSTI!

Pospremi knjige i uživaj!“

Izvor: Jasminka Stošić, tekst & Lareta Žubrinić, foto