Poligon za tjelesnu aktivnost djece

Autor: Darko Samardžić, 1. 12. 2015.

Projekt  “Poligon za tjelesnu aktivnost djece” nastao je u sklopu provedbe Nacionalnog programa “Živjeti zdravo” inicijativom Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva zdravlja, a u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta.

Učenicima nižih razreda u 120 matičnih osnovnih škola koje nemaju dvoranu za tjelesni odgoj projekt je osigurao pakete s mobilnim kompletima didaktičke opreme za tjelovježbu s ciljem osiguravanja uvjeta za svakodnevno vježbanje u prostorima škole te poticanja tjelesne aktivnosti i unapređenja zdravlja učenika.

Osim opreme, provedena je i edukacija za timove učitelja i kineziologe škola u Osijeku, tijekom rujna, na kojem su bili prisutni i naši djelatnici: Hrvoje Kraljik, učitelj TZK, Kristina PIntarić i Marija Peček, učiteljice razredne nastave.

Radost i znatiželja učenika ne mogu se kriti!

Ove zimske dane  radost igre, vježbe i veselja ispunit će prostor naše škole i barem djelomično umanjiti veliku dječju želju za dvoranom.

Učiteljica Marija Peček

« Kolovoz 2017 »