Proslavimo Božić zajedno

Autor: Lareta Žubrinić, 24. 12. 2015.

Pred sam Božić,  učenici petoga razreda posvećuju  dan  svojim starim sumještanima u akciji pod nazivom „Proslavimo Božić zajedno“ koja se provodi od 2010. godine.

Čestitke su ove godine izrađivali učenici prvoga razreda matične škole, a roditelji petaša potrudili su se ispeći najfinije i najukusnije kolače za naše stare.

Kako bi u njihove domove unijeli radost Božića, petaši su bakama i djedovima koji su bolesni i usamljeni donosili mirisne kolače, jabuke i božićne pjesme, a ponajviše svoje iskrene dječje želje za zdravljem i Božjim blagoslovom.

U pratnji razrednice Ivane Škrobo, vjeroučitelja Đore Đorđevića i ravnateljice Larete Žubrinić, učenici su radosno dočekani u  mnogim domovima.

Bake i djedovi su vrlo rado s djecom podijelili svoja sjećanja  na stara, drugačija (a kažu i bolja!) vremena, na školske dane, na mladost koja je brzo prošla, na obitelj i unučad koji su daleko i rijetko navrate.

Druženje nije prošlo bez  savjeta kako je važno poštivati roditelje i učitelje te da treba puno učiti i voljeti školu.

Uz želje za sretnim blagdanima, ozdravljenjem i Božjim blagoslovom, učenici su se sa svojim domaćinima rastali suznih očiju,  uz  zagrljaje i zahvale ganutih srca.

I vi danas nađite vremena i  posjetite svoje stare susjede, baku ili djeda,  odnesite mi tanjurić kolača, posvetite im vrijeme i darujte toplinu svog srca. Bit ćete blagoslovljeni i sretni!

(više fotografija u Fotogledu)