Radost slikanja uz glazbu

Autor: Administrator , 16. 2. 2016.

Hrvatska glazbena mladež raspisuje natječaj za najuspješnije likovno djelo inspirirano slušanjem glazbe, u ovom slučaju filmske glazbe hrvatskih skladatelja.

Filmska glazba -100% hrvatsko!

Skladba je po izboru profesora, učitelja. Svoje glaz­bene impresije učenici mogu izraziti u svim željenim likovnim i grafičkim tehnikama veličinama i materijalima.

Radove za natječaj moguće je donijeti ili poslati najkasnije do ponedjeljka, 7. ožujka 2016. na adresu: Hrvatska glazbena mladež,Trg Stjepana Radića 4,10000 Zagreb

Nagrade: Sudjelovanje u jednoj od likovnih radionica u RH, putovanje, knjige, DVD, pretplata Zagrebačke filharmonije.

Najuspješniji radovi bit će izloženi u predvorju velike dvorane KD Vatroslava Lisinskog u vrijeme održavanja TJEDNA GLAZBE ZA MLADE (4.-9. travnja) koji ćemo započeti konferencijom za medije.

UVJETI NATJEČAJA:

1.  Na natječaj svoje likovne radove mogu poslati svi polaznici vrtića te učenici osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske

2.  Svako dijete, svaki učenik se može natjecati s jednim likovnim djelom

3.  Likovno djelo mora biti na glazbenu temu zadanu u ovom natječaju

4.  Radovi mogu biti realizirani u svim likovnim i grafičkim tehnikama

5.  Na poleđini rada potrebno je napisati:

Ime i prezime učenika-autora, ime glazbenog djela, razred, ime vrtića/ škole, grad, adresu i broj telefona škole te ime i prezime odgajatelja/nas­tavnika - mentora. Ako je rad izveden u materijalu na kojem nije moguće upisati gore spomenute podatke, iste obavezno priložiti popratnim tekstom na listu papira formata A4.Tablicu pronađite na: www.hgm.hr.

6.Likovna djela bez potpunog opisa i traženih podataka, kao i djela koja nisu inspirirana glazbenim djelima ovog natječaja - neće moći sudjelovati na natječaju.

Veselimo se Vašim radovima

Hrvatska glazbena mladež