Bogatstvo različitosti

Autor: Administrator , 25. 2. 2016.

OŠ "Matija Gubec" iz Tavankuta (Vojvodina, Srbija) organizira međunarodni nagradni literarni, novinarski i likovni natječaj "Bogatstvo različitosti" za učenike osnovnih škola iz Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Rumunjske i Mađarske  kojim se želi potaknuti djecu na raspravu o temama suživota s drugima i drukčijima te razvijanje solidarnosti i povezivanje s vršnjacima iz različitih krajeva.

Tema ovogodišnjeg natječaja je

„Najbolji prijatelj je onaj uz kojeg postajemo bolji”.

Natječaj je otvoren do 31. ožujka 2016. godine, a sve pristigle radove pročitat će i vrednovati žiri za nagrade, koji će autore, autorice ili skupine autora po tri najbolja literarna, novinarska i likovna rada nagraditi vrijednim nagradama 8. travnja 2016. godine, povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava, a nagrade će biti dodijeljene na svečanoj akademiji koja će se održati u Velikoj vjećnici Gradske kuće u Subotici u 18 sati.

Upute za slanje radova

Svaki rad na poleđini obavezno mora sadržavati sljedeće podatke:

• ime i prezime autora,
  • razred,
  • ime i kontakt podatke nastavnika (telefon, e-mail adresu),
  • ime i adresu škole.

Literarni i novinarski radovi mogu biti pisani na jezicima zemalja sudionica natječaja, kao i jezicima nacionalnih manjina.

Radovi koji su nepotpuno označeni ili ne sadrže potrebne podatke ne mogu ući u konkurenciju. Poslani radovi se ne vraćaju. Škola zadržava pravo objavljivanja radova.

Radove je moguće poslati poštom na adresu:

OŠ „Matija Gubec“ (za natječaj: „Bogatstvo različitosti“)
Marka Oreškovića 12a
24214 Donji Tavankut
Vojvodina

ili na e-mail adresu: osmgubec@eunet.rs.

Izvor: www.skole.hr

« Lipanj 2017 »