"Život je lijep" natječaj za mlade fotografe

Autor: Lareta Žubrinić, 10. 5. 2016.

ŽIVOT JE LIJEP

Fotografski natječaj za mlade autore do 25 godina starosti

Prva kategorija, autori do 15 godina starosti

Druga kategorija, autori od 15 do 19 godina starosti

Treća kategorija, autori od 19 do 25 godina starosti

Organizator: Sekcija mladih Fotokluba Rijeka,

Hrvatska, 51000 Rijeka, Pod voltun 4

Tema: ŽIVOT JE LIJEP

Optimizam sadržan u izrečenom život je lijep  želimo interpretirati  fotografskom slikom. Pojedinac je danas dezorijentiran i obeshrabren  zbog  ekonomske situacije i sve većeg pritiska korporativnog kapitala. Takvog „obeznađenog“ pojedinca vrbuju sadržaji plasirani kroz medije koji nude iluziju života. Ovakva situacija stvara depresivna  stanja društva.

Mi želimo pozitivno i afirmativno razmišljati i djelovati. Želimo fotografskom slikom kao moćnim medijem slati poruku  ŽIVOT JE LIJEP!

Dakle, mladi autori do dvadeset pet godina starosti trebaju putem pojedinačne fotografije ili nizom fotografija / fotografska kolekcija, od šest fotografija / interpretirati ovu temu.

Hoćemo fotografiju koja svjedoči, koja kroz duh mladog čovjeka odjekuje izrečenim   ŽIVOT JE LIJEP!

OPĆI UVJETI NATJEČAJA

Više na http://fotoklubrijeka.hr/natjecaj-za-mlade-zivot-je-lijep/:

Na natječaju imaju pravo ravnopravno sudjelovati sve osobe do 25 godina starosti.

Autor, sudionik natječaja, popunjavanjem i slanjem prijavnice potvrđuje autentičnost snimljenih fotografija te preuzima odgovornost za sadržaj prijavljenih fotografija.

Autor treba navesti mjesto i godinu nastanka fotografije.

Organizator će koristiti odabrane fotografije s izložbe za poticanje i unapređivanje fotografskog stvaralaštva.

Neke od izabranih fotografija bit će tiskane na promotivnom materijalu izložbe, npr. na pozivnici za otvaranje izložbe i pratećih manifestacija, na plakatu ili na informaciji za novinare.

Izabrane i nagrađene fotografije bit će reproducirane u katalogu, bez plaćanja naknade autorima.

Broj fotografija: Svaki autor može prijaviti najviše šest /6/ fotografija

Tehnologija i veličina: Fotografije se dostavljaju isključivo u digitalnom obliku na e-adresu:  mladifotoklubrijeka@gmail.com  Fotografije moraju biti u JPEG formatu i rezolucije 300 dpi. i ne veće od 4MB

Tehnika: nema ograničenja;  fotografije mogu biti crno-bijele, monokromatske ili u boji.

Dokumentacija: Svaki autor uz fotografije prilaže pravilno popunjenu prijavnicu.

Kod potpisivanja fotografija na digitalnom mediju ne koristite kvačice na slovima koja to imaju, primjer potpisa:

1_Kresimir Kresic_Bas sam zedan

Dakle, prvo pišemo redni broj, puno ime i prezime autora te naziv fotografije.

Na prijavnici istim redoslijedom upisati fotografije, normalno koristiti kvačice na slovima koja to imaju.

Prijave koje ne budu imale cjelovitu dokumentacija organizator neće prihvatiti.
Za autore do 18 godina starosti obavezna je izjava roditelja /formular se može preuzeti ovdje/

Rok predaje radova:  10. lipnja 2016. godine do 24 sata

Objava rezultata: 14. lipnja 2016. organizator će e-mailom obavijestiti autore odabranih radova da će njihovi radovi biti izloženi. Možete nas pratiti na  www.fotoklubrijeka.hr  ili na facebooku

Izložba će biti postavljena u Galeriji Principij, Pod voltun 4,  Rijeka.

Otvorenje izložbe je u petak,  24. lipnja  2016. godine u 20 sati.

Izložba ostaje otvorena do 2. srpnja 2016.

Nagrade:

U svakoj kategoriji organizator će dodijeliti prvu, drugu i treću nagradu u obliku knjige iz područja likovne umjetnosti i fotografije te po tri pohvale.

Najbolji autori bit će pozvani na vikend radionicu u Rijeku o trošku organizatora a putne troškove dolaska i povratka snosi pozvani autor.

Katalog:

Organizator će izdati katalog u digitalnom obliku. Katalog će biti poslan svi sudionicima na navedenu adresu u prijavnici.

Prijave se isključivo šalju na ovu  E- adresu:   mladifotoklubrijeka@gmail.com
Popunjavanjem i slanjem prijavnice autor prihvaća opća pravila i uvjete natječaja ŽIVOT JE LIJEP.