Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Autor: Marija Peček, 4. 10. 2016.

Povodom Svjetskog dana zaštite životinja, ugostili smo članove Kinološke udruge iz Slatine i njihove najbolje prijatelje - pse!

Uoči  Svjetskog dana zaštite životinja koji se obilježava na dan Svetog Franje Asiškog, a na Svjetski dan djeteta, učenici  razredne nastave u matičnoj školi 3. listopada imali su priliku saznati  više podataka o najboljem čovjekovom prijatelju - psu na  zanimljivom i poučnom predavanju koje je  održao Martin Bišćan,  predsjednik Kinološke udruge Slatina.

Njegova pomoćnica bila je najmlađa članica Teuta Bišćan koja je ponosno šetala sa svojom razigranom foxterijerkom Munjom.

Veselom  društvu priključio se i gospodin Vlado Horvat koji nam je pokazao izrazitu poslušnost svojega ljubimca i pomoćnika u lovu, prekrasnog ptičara Smokyja.

Dječji pljesak izmamili su i psi gospodina Željka Jurasa - Paco (hrvatski ovčar)  i Neo (graničarski koli)  koji su nas oduševili svojom aktivnošću i zaigranošću.

Zahvaljujemo Kinološkoj udruzi na dolasku!

Kako je Sveti Franjo Asiški imao vremena, srca i razumijevanja za životinje, pronađimo i mi u sebi dio takve svetosti, ljubavi i brige te ju  pružimo životinjama kako bi svima bilo bolje i to ne samo danas nego svaki dan.

Izvor: Marija Peček, učiteljica 4. razreda (tekst i foto)