Vijeće učenika - izrada božićnih čestitki za naše prijatelje

Autor: Darko Samardžić, 15. 12. 2016.

Učenici su i ove godine pokrenuli akciju darivanja djece koja se nalaze u Domu za nezbrinutu djecu u Lipiku. Skupljaju se igračke, knjige, slikovnice ili bilo kakvi skromni pokloni. Uz poklone, učenici su odlučili poslati i čestitke.

Na Vijeću učenika smo pričali o ljudskim i dječjim pravima. Učenici su jako dobro znali navesti koja sve prava bi ljudi trebali imati, ali su isto tako mudro zaključili da na našem planetu nemaju svi jednaka prava.

Na našu temu su se nadovezala prava djece pa smo zaključili da djeca imaju pravo na igru, obrazovanje, obiteljsku skrb i slično. Međutim, ponekad ta prava ostaju neispunjena i upravo zato postoje domovi za djecu u kojima se djeci nastoji pružiti ono što im je nedostajalo. Jedan od domova koji vodi brigu o djeci je u Lipiku.

S obzirom da naše poznanstvo traje već neko vrijeme, želimo im i ove godine zaželjeti radostan i blagoslovljen Božić, a čestitke koje su im izrađivali naši učenici će se uskoro naći u njihovim rukama.