Dan ljudskih prava

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 20. 12. 2016.

Članovi Novinarske skupine obilježili Dan ljudskih prava

Međunarodni dan ljudskih prava obilježava se 10. prosinca, na dan kada je potpisana Opća deklaracija o ljudskim pravima 1948. godine kojim je po prvi puta u povijesti čovječanstva priznato pravo svih ljudi na “život, slobodu i sigurnost… bez ikakvih razlika”.

U povodu obilježavanja Dana ljudskih prava, ove godine je UN pozvao sve ljude da se zauzmu za nečija prava!

Naveo je da mnogo nas strahuje zbog nepoštivanja osnovnih ljudskih prava diljem svijeta. UN poziva na reafirmaciju naše čovječnosti i podsjeća da gdjegod se nalazili možemo nešto učiniti u obranu nečijih prava.

Na kraju poručuje: Iskoračite i obranite prava izbjeglica i migranata, osoba s invaliditetom, LGBT osoba, žena, djece, autohtonog stanovništvo, manjinskih skupina ili bilo koga drugog tko je u opasnosti od diskriminacije ili nasilja.

Izvor: http://www.prs.hr/, foto Novinarska skupina