Najljepši poklon za Božić je usrećiti nekoga!

Autor: Lareta Žubrinić, 23. 12. 2016.

Pokloni za prijatelje iz Lipika stigli na odredište

Dragi učenici i djelatnici Škole, hvala svima koji su još jednom  pokazali svoje veliko srce i nesebičnost u ovo predblagdansko doba te su s svojim poklonima razveselili naše  prijatelje iz Doma za nezbrinutu djecu u Lipiku.

I ove godine  zahvaljujući našem pomagaču gospodinu  Damiru Jakšiću, svi kolači, igračke, knjige, slikovnice, slatkiši stigli su jučer na odredište!

Ravnatelj Doma profesor Goran Nikles telefonski se zahvalio svima u ime sve djece te nam zaželio sretan Božić i sretnu Novu godinu uz poziv da sljedeće godine dođemo  k njima i budemo im dragi gosti.

Dom  je osnovao davne 1922. godine dr. Andrija Štampar tadašnji ministar Narodnog zdravlja i socijalne politike Hrvatske. Od tad do danas ustanova je mijenjala nazive i oblike skrbi (oporavilište za djecu iz Zagreba, dom za ratnu siročad s područja Banije i Hercegovine,  Dom za djecu bezodgovarajuće roditeljske skrbi), ali je uvijek osnovna bit postojanja i svrha ustanove bila skrb o djeci i to se nije promijenilo do danas.

I vi se možete uključiti u život Doma:

• financijskom pomoći
  • donacijama i darivanjem djece
  • pomoć u pronalasku zaposlenja djece koja napuste ustanovu
  • volonterskim radom s djecom
  • pomaganjem u organiziranju ljetovanja , zimovanja ili izleta djece
  • ljubaznošću i  toplom riječju ( ponekad osmijeh i topla riječ znače više od svega bogatstva ovog svijeta)

Više informacija o Domu možete saznati ovdje.

« Lipanj 2017 »