Dan sjećanja na holokaust

Autor: Darko Samardžić, 30. 1. 2017.

Obilježen  međunarodni  Dan sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti

Ovim danom sjećanja koji se obilježava u spomen na 27. siječnja 1945. kada je oslobođen koncentracijski logor Auschwitz u Poljskoj želi se podsjetiti na sve žrtve nacističkih režima tijekom Drugog svjetskog rata.

Učenici 7. i 8. razreda na satu povijesti s učiteljicom Martinom Grundler Hrala govorili su o povijesnim činjenicama vezanim za taj dio povijesti, o pojmu holokaust,  o ljudskim pravima i zašto je povijest bitna: da se nikada više ne ponovi, da se ne zaboravi!

Odgledali su i dokumentarni film "Kratki život Anne Frank" (prema dnevniku stradale židovske djevojčice). Nakon filma, učenici su iznosili svoje dojmove.

U hodniku škole, učenici su postavili vremensku lentu koja prikazuje najvažnije događaje od početka do završetka Drugog svjetskog rata.