Šarene čarape

Autor: Marija Peček, 22. 3. 2017.

...kao podrška osobama s Downovim sindromom

Ujedinjeni narodi su 10. studenog 2011. godine prihvatili predloženu rezoluciju i donijeli odluku kojom se 21. ožujka obilježava kao Međunarodni dan osoba s Down sindromom.

Upravo taj datum  21. ožujka simbolizira 3 reprodukcije 21. kromosoma što je glavno obilježje osoba s Down sindromom. Usvajanjem te odluke UN iskazuje svoju podršku zaštiti prava osoba s Down sindromom u cijelom svijetu.

Simbol Dana sindroma Down su šarene čarape, jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti.

Nošenjem šarenih čarapa pokazuje se podrška borbi osoba s Down sindromom kako bi se što bolje integrirali u naše društvo.

I mi smo odlučili poduprijeti ovu odluku UN-a.

Iako im ne vidite lica, pozdrave Vam šalju učenici 1. razreda s učiteljicom Draganom Matić!

Zato i Vi obucite šarene čarape, baš kao i naši četvrtaši,  i pomozite u rješavanju problema s kojima se suočavaju osobe s Down sindromom jer će uz Vašu podršku, razumijevanje i pomoć svijet  svima nama biti ljepši!

Izvor: internet, Marija Peček, učiteljica 4. razreda (tekst i foto)