Bukvice na međužupanijskom susretu učeničkih zadruga

Autor: Lareta Žubrinić, 28. 3. 2017.

Mateja, Ana i Patricija sudjelovale na međužupanijskom susretu učeničkih zadruga

Prošle su subote 25. ožujka 2017. članice naše Učeničke zadruge Bukvica Mateja Podolski, Ana Takač i Patricija Križetić u pratnji ravnateljice škole Larete Žubrinić sudjelovale u međužupanijskom susretu učeničkih zadruga Virovitičko-podravske i Bjelovarsko-bilogorske županije.

Škola domaćin bila je OŠ Veliko Trojstvo.

Zajedno sa članovima ostalih zadruga osnovnih i srednjih škola naše županije, Mateja, Ana i Patricija imale su priliku sudjelovati u nekoliko radionica koje su za svoje goste pripremili domaćini.

Naučile su kako se rade ukrasi od žice i perlica, izrađivale su  gipsane kalupe za rad glinom, okušale se u pravljenju  soka od jabuka, a usavršile su i vještinu izrade nakit od špage i tkanine.

Nakon zanimljivih radionica, domaćini su goste na ručak odveli na Planinarski dom Kamenitovac, a  međužupanijski susret učeničkih zadruga dviju županija završio je u Romskoj kući u obližnjoj Maglenči koju svakako vrijedi posjetiti.

Zahvaljujemo svim našim domaćinima na gostoprimstvu i veselimo se uzvratnom posjetu!

« Srpanj 2017 »