I male Miljevčane posjetila i educirala dr. Mateja Fric, stomatologinja iz Nove Bukovice!

Autor: Jasminka Stošić, 2. 4. 2017.

31. ožujka (petak) u PŠ Miljevci dogodio se još jedan koristan i zanimljiv susret. Doktorica Mateja Fric, stomatologinja u tek ustanovljenoj zubnoj ordinaciji bukovičke ambulante putem video- prezentacije „Djeca zdravog osmijeha“ i usmenog izlaganja uputila je  naše male miljevačke učenike u načine očuvanja oralnog zdravlja te u tehniku pravilnog održavanja higijene usne šupljine.

Učenici su pritom i sami iznosili osobna iskustva prilikom svojih dosadašnjih posjeta zubaru, spominjali svoje doživljaje povezane s vađenjem mliječnih i rastom prvih trajnih zuba, a nisu zaboravili spomenuti ni „posjete Zubić- vile“, koja ih je redovito „nagrađivala“ za svaki samostalno izvađeni i prethodno uspješno raskliman zub.

Učenici su se prisjetili kako je važno zube prati nekoliko puta na dan, izbjegavati hranu koja pogoduje pojavi karijesa, a birati prehrambene namirnice koje pogoduju zdravlju zuba i usne šupljine, mijenjati zubnu četkicu svakih 3 mjeseca… i još puno toga! Po završetku izlaganja riješili su i listiće na kojima su prepoznate prehrambene namirnice (korisne ili štetne za njihove zube) i nacrtali kako bi još jednom utvrdili naučeno gradivo.

Sat razrednika u petak u cijelosti smo, dakle, posvetili zdravstvenom odgoju naših učenika, s naglaskom na oralno zdravlje.

S obzirom na činjenicu da je 20. ožujka obilježen Svjetski dan oralnog zdravlja, zahvaljujemo doktorici Mateji što je i našim učenicima omogućila da utvrde svoje dosadašnje spoznaje, a k tomu  nauče i nešto novo i važno za unaprjeđenje njihova zdravlja.

Na rastanku nam je uputila poziv da ju posjetimo u njenoj novoj ordinaciji.

Kako nam je upoznavanje i druženje s njom bilo vrlo ugodno, već se veselimo ponovnom susretu i novim korisnim informacijama koje će našim učenicima, bez sumnje, pomoći da sačuvaju i zadrže lijep i zdrav osmijeh!

« Svibanj 2017 »