Majčin dan na eTwinning način

Autor: Nadin Cuca, 17. 5. 2017.

Majčin dan je blagdan u čast majki i majčinstva koji se u većini zemalja, pa i Hrvatskoj, obilježava svake godine druge nedjelje u svibnju.

U zapadnom svijetu uspostavljen je u 20. stoljeću. Majčin dan ima svoje korijene u engleskom i američkom pokretu žena. Nedugo nakon SAD-a, Dan majki postao je praznik i u Engleskoj, zatim u Švicarskoj (1917.), Norveškoj (1918.), Švedskoj (1919.), Njemačkoj (1922.) i Austriji (1924.) a potom se običaj proširio po cijeloj Europi i svijetu.

Toga dana se majke i bake uglavnom darivaju cvijećem te čestitkama i malim poklonima koje su izradila njihova djeca i unuci.

Učiteljice Nadin Cuca i Mariana Giertlova iz Slovačke osnovale su eTwinning projekt Mother's Day coming up kojem je cilj izraditi čestitke za majke učenika.

No uz isticanje kreativnosti, cilj projekta je ukazati na povezanost majke i djece i važnost roditeljskog odnosa s djecom. U projektu sudjeluju škole iz Hrvatske, Slovačke, Bosne i Hercegovine, Poljske i Ukrajine te Italije i Turske.

U obilježavanje Majčinog dana uključili su se i učenici naše matične i PŠ Miljevci sa svojim učiteljicama Marijom Peček, Marinom Koridi, Jasminkom Stošić i Majom Kanđerom.

Učenici su pokazali izrazitu kreativnost i sa sigurnošću možemo reći da su uljepšali mamama njihov dan, a detalje pogledajte klikom na  Sway-a.