Početak nove školske godine u PŠ Miljevci

Autor: Jasminka Stošić, 10. 9. 2017.

Miljevačko školsko zvono okupilo radosne đake,

učitelje, mame - čak i neke brižne bake!

U ponedjeljak, 4. rujna, prvoga dana nove školske godine, ponovno se diljem naše domovine, nakon poduljeg ljetnog odmora, oglasilo školsko zvono. I prizvalo u školu đake, učitelje, mame i bake! Bilo je, po običaju- veselo i svečano!

Radost nitko nije skrivao! No i zašto bi? Od ove školske godine u miljevačkoj područnoj školi više nas je no ranije pa su i naši razredni odjeli veći i kompletniji!

Izrazivši zadovoljstvo zbog 100% - tnog dolaska  svih učenika (A njih je ove školske godine ukupno 18!) učiteljice Marina i Jasminka su, nakon uvodnih pozdrava i riječi dobrodošlice te izvođenja hrvatske himne, podijelile učenike u dva razredna odjela :

•  1. razred- razrednica Marina Kordi
  •  2./ 3. razred- razrednica Jasminka Stošić

Učenike su potom smjestile u njihove učionice, gdje su ih na vratima, zidovima i školskoj ploči, kao i na njihovim radnim mjestima dočekale pozdravne riječi i mala iznenađenja. Jer za ona veća i važnija već se pobrinula Općina Nova Bukovica, na čelu s načelnikom Tomislavom Bračunom pa su i miljevački učenici, zahvaljujući donaciji novih udžbenika u novu školsku godinu krenuli spremni i dobro opremljeni!

Svojim zanimljivim izjavama i spontanim ponašanjem „izdvajali“ su se prvoškolci, njih ukupno 8: Nenad, Dario, Eleonora, Ana, Viktorija, Luka, Saša i Leo. Stariji učenici, pak, uživali su u spoznaji kako se kao već kao “iskusni lisci“ u dobro im poznatom školskom prostoru mogu osjećati „kao kod kuće“! No oni su, unatoč početnom osjećaju superiornosti, svoja ranija iskustva odlučili nesebično podijeliti sa svojim novim školskim prijateljima pa su se tako i najmlađi učenici ubrzo dobro snalazili unutar školskog objekta. Najviše užitka ipak im je pričinilo trčanje i igranje na školskom igralištu pa im se, kažu, za sada najviše sviđa- veliki odmor! A za njihova buduća pozitivna iskustva i komentare pobrinut će se, naravno, njihova učiteljica Marina te ostali učitelji i djelatnici Škole.

Tako male Miljevčane nisu ni ovoga puta zaboravili posjetiti ravnateljica Lareta  i pedagog Darko. Našim učenicima izrazili su riječi dobrodošlice, zaželjeli sretan početak nove školske godine  i uspjeh u učenju, a usput su ih izvijestili  i o ovogodišnjim promjenama u našem radu, od kojih je najveća ulazak naše škole u sustav eDnevnika.

Uvjereni smo kako su naši učenici nakon prvog dana nove školske 2017. /18. godine otišli zadovoljni svojim kućama. A to bi mogao biti dobar predznak i za preostala 174 nastavna dana. Barem tako tvrdii narodna izreka - „Po jutru se dan poznaje!“. Provjerit ćemo vrijedi li i u našem slučaju!

Svim učenicima  i djelatnicima naše škole šaljemo pozdrave iz Miljevaca i želimo SRETAN POČETAK, USPJEŠAN RAD I IZVRSNE REZULTATE i ove školske godine!